HK 91 Senica - HC 07 Prešov 2:4 v dohrávke 19. kola I. ligy

07.12.2009 Celý región

Senica 7. decembra (TASR) - Hokejisti HK Senica prehrali v pondelňajšej dohrávke 19. kola s Prešovom 2:4.
HK 91 Senica - HC 07 Prešov 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)
Góly: 22. , 38. J. Rehuš - 14. Troliga, 28. , 50. Paulovský, 31. Cmorej
Rozhodovali: Goga - Masný, M. Orolin
vylúčení: 6:8, navyše: B. Rehuš (Senica) 10 minút za nešportové správanie
presilovky: 1:3
386 divákov.

V predchádzajúcom kole obe mužstvá vyhrali, Senica doma s Kežmarkom a Prešov v Trnave. Zo začiatku bola hra opatrná, v prvej časti Senica hrala tri presilovky, ale bez úspechu. Naopak, Prešov jednu a hneď ju aj využil, v 14. minúte Troliga otvoril gólový účet zápasu.
V druhej časti po bratskej spolupráci Branislav Rehuš a Juraj Rehuš druhý menovaný vyrovnal na 1:1. V polovici zápasu Paulovský opäť využil presilovú hru a hostia viedli o jeden gól (1:2). O tri minúty na to Cmorej pridal ich tretí gól.
V závere tretej časti ešte vykresal iskierku nádeje Juraj Rehuš, keď znížil na rozdiel gólu (2:3). Domácim sa napriek veľkej snahe v záverečnej časti nepodarilo vyrovnať, naopak, boli to hostia, ktorí využili už tretiu presilovku a po strele Zavackého tečoval Paulovský na 2:4. V záverečnom tlaku sa už domácim nepodarilo skorigovať výsledok.